İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 10:57 Bu haber 2224 kez okundu
 
YAŞAM Haberi

T.C. Sağlık Bakanlığı Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Dr. Gülen Kalender Çağlayan´a yapılan çirkin saldırıyı kınamak amacıyla, 16 Şubat Cuma günü Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi önünde basın açıklaması yapıldı.
 
Kadın doktora destek vermek amacıyla yapılan basın açıklamasına, CHP Çan İlçe Başkanı Av. Ümran Aydın, MHP İlçe Başkanı Fevzi Karakaya, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik ve yönetimi, CHP Çan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan, Oda Başkanları ve çok sayıda bayan katıldı.
 
 
Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik yaptığı açıklamada; “ Dünyanın birçok yerinde kadınlar hor görülmekte, taciz edilmekte ve şiddete maruz kalmaktadır. Kadınlar Yüce Allah´ın topluma emanetleridir. Kadınlarımıza yönelik her türlü baskı, taciz, aşağılanmak, hor görülmek ve şiddet hiçbir türlü affedilemez. Ülkemizde sıkça yaşanan bu tür olaylar kaygı yaratacak kadar artmaktadır. Çevremizde yaşayan bu tarz olaylara duyarsız kalmayıp yetkililere bildirirsek belki de bir hayatın kararmasını önleyebiliriz. İlçemizde de Dr. Gülen Çağlayan hanımefendiye yapılan bu saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Ve suçlunun derhal cezalandırılmasını istiyoruz. Bu yapılan saldırıyı da kınıyoruz. İlçemizde mahallemizin, sokağımızın huzurunu bozan bu tür kişileri asla normal göremeyiz. Bu gibi kişiler var oldukça bu davranışlar yarın bizlere de yapılabilir.Tacize uğramış sesini çıkaramayan tüm kadınlarımız için, hepimiz inanıyoruz ki yüce Türk Adaleti bu ruh hastalarına en kısa zamanda cezasını verecektir. Hepinize bu soğuk havada buraya gelerek desteğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Gülen hanım asla yalnız değildir” diye konuştu.
 
 

 TC Sağlık Bakanlığı Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Dr. Gülen Kalender Çağlayan; “ Buraya herkesin gelmesini istedim. Çünkü bunu duyurmamız lazım. Kadınlar yalnız değil. Ben 4 yıldır yaşıyorum bu şiddet olayını. Adalete de sığındık. Tabi ki yerine göre ceza da aldı ama demek ki şuan aldığı cezalardan akıllanmamış, yerini bulmamış ki devam ediyor bu şiddet. Bizde toplum olarak birbirimize sahip çıkmamız lazım. Öncelikle benden örnek alarak bütün bayanların bu şekilde tacize maruz kalmış kişilerin sahiplenilmesi ve yalnız olmadığının gösterilmesi için böyle bir organizasyon, böyle bir toplanma olmasını bende istedim. İyi de oldu. İnşallah bundan sonra cezalar amacına ulaşır. Teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı