İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 10:28 Bu haber 3997 kez okundu
 
TEKNOLOJİ Haberi

Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde, 28 Mart’ta “Havacılık ve Savunma Sanayi’nin İleri Teknoloji Üretime Etkisi” konulu konferans düzenlenecek.
 
 
Kale Grubu’nun sponsorluğunda ÇOMÜ Dr. İbrahim Bodur Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi tarafından 28 Mart’ta saat 11.00’de düzenlenecek olan konferansta Kale Grubu’nun savunma ve havacılık sanayine katkılar da anlatılacak. 2017’de ise dünyanın en büyük uçak motor üreticilerinden Rolls-Royce ile başta Türkiye’nin milli savaş uçağı projesi TF-X olmak üzere, uçak motorları geliştirmek için ortak olan Kale Grubu’nun Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay da konferansa konuşmacı olarak katılacak.
 
Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay öncülüğünde havacılık ve savunma alanında projelere hız vermeden devam edilirken, bugüne kadar 30 bin kişiye iş imkanı sağlayan 100’den fazla ülkede ihracat ve iş ortaklıkları ile faaliyet gösteren Kale Grubu Ülkemizin gururu olarak Havada ve Karada Kaleler kurmaya devam ediyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı