Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 23:19 Bu haber 1620 kez okundu
 
25 METREKARE SINIFTAN YILDA 7 MİLYON CİRO!
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde döner sermaye işletmesi bünyesinde atölyeye dönüştürülen 25 metrekarelik sınıfta üretilen temizlik ürünleri ile bir yılda 7 milyon liralık ciroya ulaşıldı.
- Haberi
25 METREKARE SINIFTAN YILDA 7 MİLYON CİRO!

Yenice ilçesindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde döner sermaye işletmesi bünyesinde atölyeye dönüştürülen 25 metrekarelik sınıfta üretilen temizlik ürünleri ile bir yılda 7 milyon liralık ciroya ulaşıldı.

 

TOPLAM 22 TEMİZLİK ÜRÜNÜ ÜRETİLDİ

Bir sınıfı atölyeye dönüştürülen okulda, kısıtlı imkanlarla Kimya Teknolojisi Bölümü öğretmenlerinin desteğiyle "İda Kimya" markası ile temizlik malzemesi imalatına başlandı.

Okuldaki 3 öğretmen ve 30 branş öğrencisinin çalışmasıyla hazırlanan, mutfak deterjanından cam sile, yüzey temizleyicisinden kireç sökücüye kadar 22 çeşit temizlik ürünü, resmi ve özel kurumlar ile 20 farklı ildeki müşterilere gönderilmeye başlandı.

Şişe ebatlarına göre 1, 5, 10, 20 ve 30 litrelik paketlenen ürünler kısa sürede tüketiciler tarafından beğenilince üretim faaliyetleri artırıldı. Geçen yıl 25 metrekarelik sınıfta kısıtlı şartlarla hazırlanan ürünlerin satılmasıyla 7 milyon liralık ciroya ulaşıldı.

"ÜRETİYORUZ ÖĞRENİYORUZ"

Elde edilen cirodan Hazineye, Merkez Saymanlığa, devlet koruması altındaki kimsesiz çocuklara da pay aktarımı yapıldı.

Okulun bu başarısının ardından Güney Marmara Kalkınma Ajansına (GMKA) sunulan "Üretiyoruz, öğreniyoruz" isimli proje, 700 bin lira hibe desteği almaya hak kazandı.

Hibenin alınmasının ardından üretim faaliyetleri için atölye ve kimya laboratuvarı kurulup yeni makine ve ekipmanlar satın alınacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 25, METREKARE, SINIFTAN, YILDA, 7, MİLYON, CİRO!,
Yorumlar
Haber Yazılımı