Haber Detayı
23 Haziran 2018 - Cumartesi 18:04 Bu haber 2041 kez okundu
 
AK PARTİ ÇAN İLÇE, VAKİT ÇAN VAKTİ DİYEREK NOKTAYI KOYDU
SİYASET Haberi
AK PARTİ ÇAN İLÇE, VAKİT ÇAN VAKTİ DİYEREK NOKTAYI KOYDU

Ak Parti Çan İlçe Teşkilatı, Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın katılımıyla büyük Çan mitingini gerçekleştirdi. 

Mitinge katılım oldukça yüksek iken, Ak Partililer ''YAPARSA AK PARTİ YAPAR'' diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tam destek verdi.

Miting, Ak Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan'ın konuşmasıyla başladı. Okan konuşmasında, ''Çanakkale'de HDP barajı geçti diye pilav dağıtılmaması için, seçim ziyaretlerine Anıtkabir yerine Edirne'den başlanmasın diye, bir Cumhurbaşkanı adayının eşi gidip Demirtaş'ın eşini ziyaret etmesin diye, PYD - PKK sınır komşumuz olabilir sıkıntı olmaz diye milletvekilleri olmaması için, köprülerin tünellerin otoyolların devamı için, birileri hizmet siyaseti yaparken birileri yıkıcaz, yaptırmıycaz dediği için, Erdoğan'ı başkan yapmak için 24 Haziran'da oy kullanalım, ders verelim'' dedi.

Daha sonra konuşan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu ise, ''Çanakkale belediyesi HDP için pilav dağıtır, Çan Belediyesi şehitler için pilav dağıtır. Çanakkale CHP vekili PYD komşumuz olsun der, Çanakkale Ak Parti vekili meclis kürsüsünden PKK'lılara hesap sorar. Oyunuzu kime vereceğinizi bilin. Biz burada Ak Parti'nin ülkeye, Çanakkale'ye, Çan'a yaptığı hizmetleri saymaya kalksak zaman yetmez, buna gerek yok siz zaten biliyorsunuz. Benim Çan ve Çanakkale'de Ak Parti'nin birinci çıkacağına inancım tam, bu seçim 31 kurşun yiyip bu vatanı darbecilere bırakmayan Ömer Halisdemir'lerle darbe günü balkonlardan tankları alkışlayanların, bankamatiklere koşanların karşı karşıya geleceği bir seçim '' ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Grup Başkanvekili Bülent Turan ise Ak Parti'nin hizmetlerini anlatırken, diğer siyasi partilere de yüklendi. Saadet Partisi ve CHP'nin sadece Erdoğan düşmanlığı ile biraraya geldiğini söyleyen Turan 24 Haziran'da daha güçlü bir Çan, daha güçlü Çanakkale ve güçlü Türkiye için Ak Parti'ye destek istedi. Turan, açıklamasına şöyle devam etti : ''

Çan'a temeli atılan hastanenin ve Türkiye'ye yapılan şehir hastanelerinin konforunu görüyorsunuz. Hatırlayın eskiden rehin kalırdık hastanelerde, bıçak parası vardı. Uçak helikopter sizi evinizden alıp hastaneye götürüyor, biz böyle şeyleri Avrupa'da duyar 'vay be' derdik ama biz yaptık, Çünkü Ak Parti yapar. Çan'a da yeni hastane temeli attık. İşte bu hastane de 120 yataklı, otel konforunda olacak, sağlık konusunda Çanakkale çok yatırım gördü. Türkiye sağlıkta olduğu gibi her alanda gelişti. Esnaf arabasını yeniledi, dükkan açmak isteyene tam destek verildi. Çiftçi gelişti büyüdü, muhtar mutlu. Ak Parti iktidarında hepimiz mutluyuz'' dedi.

Turan,  Yenice'ye doğalgaz geleceğini de müjdelerken Yenice'ye gelen doğalgazın Çan'ın çehresini değiştireceğini söyledi.

Rakip partilere de yüklenen Turan, zıt partilerin Erdoğan düşmanlığı ile biraraya gelmesinden bahsetti. ''Demirtaş'a göz kırpan PKKlılar, teröristlerle iş tutan, onlara çanak tutan CHPliler size sesleniyorum. Siz nasıl Atatürk partisisiniz'' dedi.

Miting, seçim yasağı saatinin başlaması nedeniyle konuşmaların ardından sona erdi. 

Mitinge, Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Ak Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, Çan Ak Parti Teşkilatı, STK başkanları, muhtarlar ve Ak davaya gönül vermiş Ak Partili vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, ÇAN, İLÇE,, VAKİT, ÇAN, VAKTİ, DİYEREK, NOKTAYI, KOYDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı