Haber Detayı
03 Nisan 2018 - Salı 11:35 Bu haber 1244 kez okundu
 
AYHAN GİDER YENİ DEVLET HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
SAĞLIK Haberi
AYHAN GİDER YENİ DEVLET HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Çanakkale AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, İl Genel Meclis üyesi Bülent Korkmaz, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve partililer yapımı tamamlanmak üzere olan Biga Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.
 
Çanakkale AK Parti Milletvekili Ayhan Gider´i Biga Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Mehmet Akif Zaloğlu kapıda karşıladı. Zaloğlu verdiği bilgide: “Hastanemizin acil servisinin 6 katı büyüklüğünde bir acil servise kavuşmak üzereyiz. 78 çift kişilik odaları bulunan 150 yatak kapasiteli hastanemizde 19 yoğun bakım yatağımız bulunuyor. Tek bir hasta odasının büyüklüğü 32 metrekare olup nitelikli odalarımızın içinde tüm kişisel ihtiyaçlar karşılanabilecek.” ifadelerini kullandı.
 
Gider ise: “Hastaneler, yakınınızı kaybettiğinizde paranız olmadığında senet imzalanarak çıkılan yerlerdi. Bundan 50 yıl sonrada AK Parti duble yolları ile anılacak ama asıl ben anılacak kısmın eğitimde ve sağlıkta zengin fakir ayrımını kaldırması olduğuna inanıyorum. Allaha şükür bugün kurulan hastanelerdeki bütün odalar özel oda. Çünkü bizim için tüm vatandaşlarımız özel vatandaştır” diye konuştu.
 
Daha sonra yapımı devam etmekte olan gençlik merkezini de gezen Gider, burada müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. 6 kattan oluşan merkezin ağustos ayında hizmete gireceğini duyurdu.
Kaynak: Editör:
Etiketler: AYHAN, GİDER, YENİ, DEVLET, HASTANESİNDE, İNCELEMELERDE, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı