Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 19:48 Bu haber 787 kez okundu
 
BAŞKAN KUZU BASIN EMEKÇİLERİNİ UNUTMADI!
- Haberi
BAŞKAN KUZU BASIN EMEKÇİLERİNİ UNUTMADI!

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın temsilcileriyle yemekte buluştu.

Yaptığı açıklamada "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilçemizde bulunan basın mensuplarıyla bir araya geldik.. Emektar basın mensuplarımızın Gazeteciler Günü kutlu olsun." ifadelerine yer veren Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu'ya Haberciniz 17 ailesi olarak teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

ÇAN BELEDİYE BAŞKANI ABDURRAHMAN KUZU'NUN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, dolayısıyla mesaj yayımladı

Başkan Kuzu, mesajında, demokrasinin, şeffaflık ve ifade özgürlüğünün en temel unsurlarından birinin, tarafsız ve özgür basının varlığı olduğunun altını çizdi.

Özgür ve tarafsız basının demokrasiyi güçlendirirken, sağlıklı bir kamuoyu oluşmasına, halkın gerçekleri öğrenmesine, bireysel hak ve özgürlüklerin gelişmesine değerli katkılar yaptığını vurgulayan Başkan Kuzu mesajında şu ifadelere yer verdi:“ Basının sorumluluklarını layıkıyla ifa edebilmesinin en önemli şartı, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunmasıdır. Bugün gelişmiş demokrasileri incelediğimizde, basının bu toplumlarda oynadığı etkin ve güçlü rolü görebiliriz”

Basın çalışanlarının çok önemli bir görevi karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen fedakarlıkla sürdürdüklerine dikkat çeken Başkan Kuzu, “Mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen dünyanın farklı bölgelerinde, çatışmalarda, savaşlarda, can güvenliklerini de riske atarak haber peşinde koşan gazeteciler gerçekten saygıyı ve takdiri fazlasıyla hak eden bir anlayışla görevlerini yerine getirmektedir” ifadelerini ekledi.

Başkan Kuzu, çalışan gazetecilerin haklarının korunmasının, daha iyi imkanlara kavuşturulması, onların güzel şartlarda, kendilerine yakışır şekilde yaşamalarını, mesleklerini en iyi şekilde icra etmelerini sağlayacağını dile getirdi.

Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Kuzu, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle andı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, KUZU, BASIN, EMEKÇİLERİNİ, UNUTMADI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı