İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ
OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ
Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 12:55 Bu haber 1521 kez okundu
 
BAŞKAN KUZU'NUN REGAİB KANDİLİ MESAJI
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN KUZU'NUN REGAİB KANDİLİ MESAJI

Kandiller, insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir. Bu hayırlı gecenin; hepimizin günahları için bir bağışlanma, gönüllerimiz için huzur, hastalarımız için şifa, dertlilerimiz için deva, borçlularımız için eda vesilesi olmasını temenni ederim.
 
Sevgili Peygamberimiz (sav), bu geceye ulaştığında: “Allah´ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur” diye dua etmiştir. Öyleyse bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, yüce dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.
 
Bu kıymetli zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirebilmemiz umuduyla, Regaib Kandilinin ve üç ayların manevi havasının milletimizin barış, huzur ve kardeşliğine vesile olması diler,  tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin Regaib Kandilini kutlar, bu gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını Cenabı-ı Allah´tan niyaz ederim.

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, KUZU'NUN, REGAİB, KANDİLİ, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı