Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 15:13 Bu haber 1038 kez okundu
 
BAYRAMİÇLİ ÖĞRENCİLERDEN OKUMA PROJESİ
KÜLTÜR Haberi
BAYRAMİÇLİ ÖĞRENCİLERDEN OKUMA PROJESİ

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde bulunan Türkmenli İlkokulu’nun öğrencileri, bir çok ülkenin ortaklaşa düzenlediği ’Okumak Yaşamaktır’ projesi kapsamında Truva Antik Kentinde ve Şehitler Abidesi’nde kitap okuma etkinliği düzenledi. 

Bayramiç ilçesindeki Türkmenli İlkokulu, Fransa ile yürütülen ’Okumak Yaşamaktır’ projesi kapsamında kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi. Çoğunluğu ilkokul 2. sınıf öğrencisi olan 30 öğrenci, Truva Antik Kenti ve Şehitler Abidesi’nde kitap okudu. Projenin Çanakkale yürütücüsü olan Türkmenli İlkokulu’nun Müdürü Basri Bacak, projenin Fransa, Portekiz, Azerbaycan, İtalya, Arnavutluk, Romanya, Ukrayna ve Polonya’dan da ortakları bulunduğunu belirterek, Çanakkale temsilcisinin de Türkmenli İlkokulu olduğunu söyledi.

Projenin 6-11 yaş grubunu kapsadığını ve çalışma dilinin Türkçe ve İngilizce olduğunu belirten Bacak, "Fransa’dan bir ilkokul ve Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu bir proje hazırladı. Biz de Çanakkale’den bu projeye ortak olduk. Dünya için kitap okumanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu bilinci çocuklara aşılamak, kitap okumaya her kesimin dikkatini çekmek ve dünyaya bir mesaj vermek istiyoruz. Projemiz 2,5 ay sürecek. 28 Mayıs’ta proje sonucunda elde ettiğimiz verileri güzel bir organizasyonla sergileyeceğiz. Kitap sevgisi ile Türkiye’nin 81 ili ve dünyadaki projemize ortak olacak tüm ülkelerle bağ kurmak istiyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAYRAMİÇLİ, ÖĞRENCİLERDEN, OKUMA, PROJESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı