Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 18:46 Bu haber 1852 kez okundu
 
BOSTANDERE KÖYÜ HAYIRI YAPILDI.
GÜNDEM Haberi
BOSTANDERE KÖYÜ HAYIRI YAPILDI.

Çan ve köylerinde her sene geleneksel olarak yapılan köy hayırları bu sene de büyük bir hızla devam ediyor.

Çan'ın  Bostandere köyünde de her sene yapılan geleneksel köy hayrı bu sene de yapıldı.

Hafta sonunu köy hayırlarında geçirmek isteyen Çanlılar da Bostandere  hayrına ilgi gösterdi. Çan'ın çoğu köyünde bugün köy hayrı olmasına rağmen Bostandere Köyü hayırı kalabalıktı.

Hayıra, Çanakkale AK Parti önceki dönem milletvekili Müjdat Kuşku, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin,  MHP İl Genel Meclis Üyesi Orhan Sarıoğlu, Çan 18 Mart Termik Santrali Genel Müdürü Uğur Akçal , MHP Çan İlçe Başkanı Fevzi Karakaya, Çan İyi Parti İlçe Başkanı Zeki Yılmaz, Çan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik, Belediye Encümen Üyeleri Davut Tekne, Salih Kahraman, STK yöneticileri ve çevre köy muhtarları da katıldı.

Bostandere Köyü'nde düzenlenen geleneksel köy hayrında Çan’dan ve civar köylerden  gelen hafız ve imamlar  Kuran-ı Kerim ve mevlid okudular. Son duada köy halkının birlik beraberliğinin önemi vurgulandı. Hayrın ve ürünlerin bereketli olması için  Demirci  Camii imamı Halil Sarıoğlu tarafından dua edildi. 

Hayır için açıklama yapan Bostandere Köyü Muhtarı Mehmet Taş : ''Kendim dört yıldır bu görevdeyim, hayrımıza katılarak bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza, yemeklerimizi pişiren Doğaca Köyü'nden Faik ustaya köyüm ve ihtiyar heyetim olarak teşekkür ederim” dedi

Hayır, ikramlarla sona erdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BOSTANDERE, KÖYÜ, HAYIRI, YAPILDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı