Haber Detayı
10 Ağustos 2018 - Cuma 17:41 Bu haber 2641 kez okundu
 
ÇAN'A YENİ SAĞLIK MERKEZİ AÇILDI
SAĞLIK Haberi
ÇAN'A YENİ SAĞLIK MERKEZİ AÇILDI

Çan Fatih ve Atatürk Mahalleleri için yapılan ve Çan Belediyesi tarafından yeri tahsis edilen Aile Sağlığı Merkezi 10 Ağustos Cuma günü Nadir Pazarbaşı Düğün Salonu yanına açıldı.

 

4 Aile Hekimi ve 7 Sağlık Görevlisi ile hizmet verecek sağlık merkezinin açılışına Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Ak Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, Ak Parti Çan Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik, Ak Parti Çan Gençlik Kolları Başkanı Deniz Yılmaz, Belediye Meclis ve Encümen Üyeleri, STK Temsilcileri, Muhtarlar, Ak Parti'ye gönül vermiş vatandaşlar ve Çanlılar katıldı.

Açılış töreni, sağlık merkezinde görevli doktorların teşekkür konuşması ile başlarken, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu'nun konuşması ile devam etti.

Başkan Kuzu'nun sağlık merkezinde görev yapacak doktorlara plaket takdimi ile devam eden program Başkan Kuzu, protokol temsilcileri ve doktorlar tarafından kurdele kesilmesi ve sağlık merkezinin gezilmesinin ardından sona erdi.

Açılış törenine katılan vatandaşlara ; pilav ayran ikramı yapıldı.

 

Açılış töreninde konuşan Başkan Kuzu, özetle şunları söyledi : ''Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum, hepiniz hoş geldiniz. Sizi böyle bir hizmetle buluşturmuşken birşeyler söylemek istiyorum. Fatih ve Atatürk Mahallesi bizden talepte bulundu, bizde ihtiyaç doğrultusunda yer tahsisi yaptık, hayırlı olsun. Konu sağlıktan açılmışken söyleyeyim, burası için 1 yıl sonra kapanacak diyorlar, böyle birşey yok. Çan'da yapılan güzel işler hakkında bilgi vereceğim, 140 yataklı hastanemizin, ramazan ayında temeli atılan hastanemizi 1 yıl sonra açacağız inşallah. Çan'da uzman hekim sıkıntısı oluyordu artık olmuyor. İlk defa Kardiyoloji doktorumuz var Çan'da, bu mahalleyle ilgi de bilgi verelim. Bu mahallenin altyapı çalışmalarını bitirdik, bu mahalleye bir de Fatih Gençlik Parkı olan yere Gençlik merkezi spor aktivite alanı açıyoruz, inşallah 1 ay içinde hizmete sunulacak'' dedi.

Başkan Kuzu, güncel konulara da değinerek şu ifadeleri kullandı.

 

ÇARŞIDA CİDDİ ÇALIŞMAYA GİRDİK

 

Bütün çarşı merkezimizi, yolları, kaldırımı, altyapı çalışmalarını yeniliyoruz. Yeni eve girdiğinizde duyduğunuz hazzı inşallah çarşı merkezimiz bittiğinde hissedeceksiniz. Prestij Caddesi'nin bir tarafı bitti. Burası için Taksim'deki İstiklal Caddesi gibi oldu diyorlar hoşuma gidiyor, ışıl ışıl oldu. Çarşıdaki tüm yollar aynı konseptte olacak. Bunu yaparken sabır gösteren esnafımıza teşekkür ediyorum. Çarşıyı tamamladığımızda altyapı ve üstyapı anlamında son noktayı koyacağız çok güzel olacak. Niye şimdi yapıyorsunuz, seçim geldi ondan mı derseniz, nasıl ki aile bütçesinde bir planlama var belediye yönetirken de böyle bir planlama oluyor. İlk dönem altyapıya girdik zor bir iş, milyonlar harcadık, şimdi de üstyapı yaparak bitireceğiz. Yİne kültür merkezimiz bitiyor, kaç yıldır duran binaydı, biz sözünü vermiştik tamamlandı, açtığımız zaman mest olacaksınız.

 

BELEDİYENİN ÇOK BORCU YOK

 

Biz bu kadar çalışma yaparken bazıları belediyenin çok borcu varmış diyor. Belediyenin borcu olsa bunca hizmeti yapabilir mi ? Çarşı merkezi, altyapı yollar vs total bedeli 14 milyon TL. Paramız hazır. Çevre belediyelerde Çan Belediyesi'nde olan para kadar para yoktur. Bizim kasamızda 10 trilyon var. Borç çokmuş diyorlar varsa iddiası olan gelsin belediyenin hesaplarını da gösterelim. Allah'a şükür mali anlamda da, hizmet anlamında da sizlere hizmet ediyoruz. Sadece altyapı, yol yapmıyoruz. Kuran kursu açtık, 4 tane cami yaptık, okullara bizim dönemimiz kadar kimse yardım etmiyor, en kıymetlisi de fakir fukaraya sahip çıkmaktır. Biz fakir fukaraya sahip çıkıyoruz. Çan'da Aşevi'nden ne kadar fakir fukara varsa faydalanıyor. Çan'da kimse aç kaldık diyemez. Bu hepsinden daha kıymetli iş.

 

SON GÜNLERİN POLEMİĞİ TATLI SULAR

 

Tatlı sular Çan'da 1940'tan beri Aksu Derneği'ne bağlı. Bizden önce de belediyenin değil şu anda da bize ait değil. Sular akmıyor belediye nerede diyorlar. Biz o derneğe yardım topladık, Aksu Derneği bize bağlı değil ama biz onlara lazım olan herşeyi veriyoruz. Su akmadığı zaman Kuzu ne yapıyor diyorlar, o bizim işimiz değil. Aksu Derneği'nin işi, sorumluluk onlara ait.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI AÇTIK

 

Bizi arayan gece 2de de arasa ulaşıyor ama biz buna rağmen bir tık ileri giderek Whatsapp iletişim hattı kurduk. Çan'da kimin aklına ne gelirse anında bize atıyor. Burada ben ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.

 

Yeniden aday olacağını da belirten Başkan Kuzu, ''Teşkilatımız uygun görürse, biz yeniden sizlere hizmet etme görevine talibiz'' diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAN'A, YENİ, SAĞLIK, MERKEZİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı