Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 01:31 Bu haber 1947 kez okundu
 
ÇAN BELEDİYESİ 10.RAMAZAN ŞENLİKLERİ BAŞLADI
GÜNDEM Haberi
ÇAN BELEDİYESİ 10.RAMAZAN ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Çan Belediyesi'nin bu sene 10.sunu düzenlediği Ramazan Şenlikleri, Kuran tilaveti ve fasıl programı ile başladı.

Atatürk Şehir Meydanı'nda teravih namazı sonrası başlayan programa, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Ak Parti Çan İlçe Teşkilatı Başkanı Murat Okan, Ak Parti Çan Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik, Ak Parti Çan Gençlik Kolları Başkanı Deniz Yılmaz ve Ak Parti Çan Gençlik Kolları, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün, Şöförler Odası Başkanı Cemali Ergin, Esnaf ve Kefalet Odası Başkanı Davut Tekne, CHP Çan İlçe Örgütü Başkanı Ümran Aydın, Belediye Encümen ve Meclis Üyeleri, Belediye Çalışanları ve Çanlı vatandaşlar katıldı.

Program, Karakoca Köyü İmam Hatibi Mustafa Gürpınar hocanın Kuran tilaveti ile başladı. Mustafa Gürpınar hoca, düzgün makamı ve güzel sesi ile dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.

Daha sonra ise Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, kısa bir açılış konuşması yaptı. Kuzu konuşmasında, Ramazan etkinliklerinin öneminden ve Çan halkının kaynaşmasından bahsederek, Çan'da başlayan Ramazan etkinliklerini, diğer ilçe belediyelerinin ve hatta il belediyesinin de örnek alarak, başlattığını söyledi.

Program, Çanlı ses sanatçısı Şahin Karademir ve ekibinin ilahiler okuduğu fasıl etkinliği ile sona erdi.

Belediye başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, programın sona ermesinin ardından, bu sene ilk defa açılan Ramazan Sokağı esnafını ve Ramazan Sokağı'nda bulunan vatandaşları ziyaret ederek, teşkilatı ile beraber çay içti.

10.Ramazan etkinlikleri, Cuma günü yapılacak olan çocuk programı ile devam edecek.

Muhabir : Muhammed Yavaş

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAN, BELEDİYESİ, 10.RAMAZAN, ŞENLİKLERİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı