Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 18:43 Bu haber 1219 kez okundu
 
ÇAN BELEDİYESİ İŞKUR KURALARI GERÇEKLEŞTİ!
- Haberi
ÇAN BELEDİYESİ İŞKUR KURALARI GERÇEKLEŞTİ!

Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında İŞKUR aracılığıyla Çan Belediyesi bünyesinde 6 ay geçici süre ile işe alınacak 50 kişi için kura çekimi gerçekleştirildi.

Çan Belediyesinde İŞKUR ile alınacak 50 kişiyi seçebilmek için kura çekimi gerçekleştirildi. Çan Belediyesi Düğün Salonunda noter huzurunda yapılan kura çekimine 251 başvuru sahibi katıldı.

Çan Noterliği tarafından çekilen kuralar sonucunda hak kazanan vatandaşlar istenilen belgelerin tamamlanmasının ardından başvurusu uygun görülenler 2 Ocak 2019’da iş başı yapacak.

İlçede işsizlik sorununa çözüm bulmak için daima gayret gösterdiklerini belirten Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, 6 ay süreli 50 geçici personel alımı için noter huzurunda kura çekimini yaptıklarını ve istihdam edilecek personellerin belediyenin çevre temizliği alanlarında çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Başkan Kuzu:“ Çan Beleiesi olarak ilçemizde istihdamı arttırmak için çalışıyoruz. Önümüze gelen her fırsatı da vatandaşlarımız için değerlendiriyoruz. Bu işçilerimizin maaş ve sigorta primlerinin tamamı İŞKUR tarafından karşılanmaktadır.  Son yıllarda aktif olan Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında yüzlerce vatandaşımızı belediyemiz bünyesinde istihdam ettik, inşallah bundan sonra da istihdam etmeye devam edeceğiz. İşe alınacak olan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Kaynak : Hüseyin Başaran

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAN, BELEDİYESİ, İŞKUR, KURALARI, GERÇEKLEŞTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı