Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 11:56 Bu haber 1229 kez okundu
 
ÇAN BELEDİYESİ ŞEHİTLİK GEZİLERİ BAŞLIYOR..!
KÜLTÜR Haberi
ÇAN BELEDİYESİ ŞEHİTLİK GEZİLERİ  BAŞLIYOR..!

Çan Belediyesi, Çanlı vatandaşları, şanlı tarihimizle buluşturmaya devam ediyor.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da uzman rehberlerin eşliğinde düzenlenen geleneksel şehitlik gezileri başlıyor.
 
Çan Belediyesi, düzenlemiş olduğu Geleneksel Şehitlik Gezileri'yle 3 hafta boyunca yine yüzlerce vatandaşımıza, karış karış ecdadımızın kanıyla sulanan, buram buram tarih kokan yarımadayı, yerinde inceleyip, gezip görme ve bilgi edinme imkânı sunuyor.
 
 
Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu; "Yıllardır devam eden ve geleneksel hale getirmiş olduğumuz şehitlik gezilerimizdeki asıl amacımız; aziz vatanımızın düşman çizmesi altında kalmaması için, gözlerini dahi kırpmadan canlarını feda eden 250 bin şehidimizin, ecdadımızın yattığı, koca bir destanın yazıldığı, bu kutsal toprakları yerinde inceleyip, tarih bilincimizi pekiştirerek, dünyaya bir kere daha tek yürek olduğumuzu, vatanımızın bir parçasını bile düşmana bırakmayacağımızı kanıtlayan, tarihimizin en şanlı zaferlerinden birini kazandığımız, üzerinden yıllar, asırlar geçse de asla unutmayacağımız ve dünyaya Türk Milletinin centilmenliğinin ispat edildiği Çanakkale Savaşlarının yapıldığı tarihi yarımadayı, hemşerilerimize gezip görme imkânı sunmaktır. Bundan sonraki yıllarda da şehitlik gezilerimizi düzenlemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
 
      
MAHALLELERİN ŞEHİTLİK GEZİSİ TARİHLERİ
 
15 Nisan Pazar       : Fatih Mah. – Atatürk Mah. – Osmanefendi Mah.
22  Mayıs Pazar      : İstiklal Mah. – Cumhuriyet Mah.
29 Mayıs Pazar       : Karşıyaka Mah. – Seramik Mah.
 
Şehitlik gezileri için mahalle sakinlerinin mahalle muhtarlıklarına giderek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAN, BELEDİYESİ, ŞEHİTLİK, GEZİLERİ, , BAŞLIYOR..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı