Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 10:45 Bu haber 2378 kez okundu
 
ÇAN'DA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ HAFTASI KUTLANDI
SPOR Haberi
ÇAN'DA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ HAFTASI KUTLANDI

8-14 Ekim tarihleri arasında Çan Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen, Amatör Spor haftası Çan’daki amatör spor kulüplerin katılımıyla kutlandı.

Amatör Spor Kulüpler Haftası kutlama programı, Çan Şehir Meydanında saat 14.00’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erhan Gerçek yaptı. Gerçek konuşmasında; “Emanetiniz olan ilçemizdeki çocuklarımızın ve gençlerimizin; ülkesini seven, yaşadığı yere sahip çıkan, ailesine, çevresine, okulda öğretmenlerine, sokakta büyüklerine saygılı, milli ve manevi değerlerimize yürekten bağlı nesiller olarak yetişmesi en büyük hayalimizdir. Çan Gençlik ve Spor müdürlüğü olarak bu idealimizi gerçekleştirmek adına gerekli faaliyetleri yürütmekteyiz. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sporu tabana yaymak, hem ruhen hem bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Şu anda ilçemizde 11 spor kulübümüz faaliyet göstermekte, aynı zamanda 1300 lisanslı sporcumuz mevcuttur. Bu kulüplerimiz, sporcularımız il ve ülke düzeyinde birçok başarıya sahip. Hatta Avrupa ve Dünya şampiyonasında bir madalya alan sporcularımız var. Ayrıca okul sporlarında da Beden Eğitim Öğretmenlerimizin üstün gayretiyle hemen her branşta ilçemiz il ve ülke düzeyinde temsil edilmekte, birçok başarıya imza atmaktadır” dedi.

Konuşmanın ardından Tekvando ve Okçuluk mini gösterileri yapıldı. Gösterilerin ardından müzik eşliğinde kurum amirlerinin, Çan’daki bütün amatör spor kulüplerinin sporcuları ve okullardaki spor takımlarının, protokolün ve Çan halkının katıldığı kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Programa, Çan Kaymakamı Adil Karataş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Jandarma Komutanı Jan. Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz, Ak Parti Çan ilçe Başkanı Murat Okan, Çan İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Bal, CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, STK Başkanları, Kulüp Başkanları ve sporcular katıldı.

 

KAYNAK : GAZETE ÇAN

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAN'DA, AMATÖR, SPOR, KULÜPLERİ, HAFTASI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı