Haber Detayı
13 Ekim 2018 - Cumartesi 18:50 Bu haber 36894 kez okundu
 
ÇAN SİYASETİNİ KUZU KORKUSU SARDI!
İlçemizde siyasi kulisler ve hazırlıklar devam ederken İyi Parti ve CHP kanadından ilginç bir fotoğraf geldi.
GÜNDEM Haberi
ÇAN SİYASETİNİ KUZU KORKUSU SARDI!

İlçemizde siyasi kulisler ve hazırlıklar devam ederken İyi Parti ve CHP kanadından ilginç bir fotoğraf geldi. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun yeni dönemde de adaylığı kesinleşince muhalif adaylar ne yapacaklarını konuşmak üzere bir araya geldiler ve dirsek teması kararı almış olacaklar ki bu fotoğraf bizlere ulaştı.

MHP’den ayrılan ekibin oluşturduğu İyi parti kanadında aday belirleme çalışmaları devam ederken, kendi partisinin tekrar şans vermediği Bülent Öz, CHP kanadının kesin adayı gibi, tabi genel merkezden bir müdahale gelmezse.

Şimdi bu fotoğraf karesinde neler gördüğümüze de bir bakalım. Geçtiğimiz dönemlerde kendi partisine, parti liderine muhalif bir ekibin başını çekenlerden biri olan Öz’ün daha önce de gazetemizde belirttiğimiz üzere Çan siyasetine olumlu bir katkı yapıp yapamayacağı büyük bir muamma. CHP Çan İlçe Örgütü’nün de sosyal medya paylaşımları haricinde hiçbir etkisi ve girişimi bulunmadığını da uzun süredir üzülerek gözlemliyoruz. Siyaseti sosyal medya hesaplarından fotoğraf paylaşmak ya da ona buna cevap vermek sanan, insanları zan altında bırakacak paylaşımlarına asla son vermeyen kişi ve oluşumların da acilen siyasi açıdan kendilerini geliştirmelerini beklediğimizi belirtmek isteriz.

Çan’da CHP’nin adını SYP yapmanız sizin hayrınıza olacaktır zira kişiler ve girişimlerden ziyade Servet Yücel beyefendinin ismi sürekli olarak geçmektedir. Bahsi geçen vatandaşın Çan siyasetine dünden bugüne sunduğu katkıları da merak etmekteyiz.

Öte yandan yeni kurulmuş bir siyasi partinin temsilcileri olarak genel seçimlerde Çan’da kısa zamanda iyi bir oy potansiyeline ulaşıp siyasette kendilerine yer açan İyi parti ekibini öncelikle kutlamak isteriz. Ancak, farklı siyasi oluşumlardan medet umup dirsek temasına geçmek, kendilerine olan güvenlerinin bir nebze de olsa eksik olduğunu bize gösteriyor.

Sözün özü, Çan renkli bir seçim havasına büründü. İnsanlar kendi renklerini unutup farklı renklerle kaynaşmanın peşine düştüler.

Ne diyelim, rengi tek olanlara selam olsun!
 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAN, SİYASETİNİ, KUZU, KORKUSU, SARDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı