Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 15:42 Bu haber 1665 kez okundu
 
ÇANAKKALE'DE AK PARTİ'NİN ADAY ADAYLARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI
SİYASET Haberi
ÇANAKKALE'DE AK PARTİ'NİN ADAY ADAYLARI BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Ak Parti’de adaylık başvuru takvimin belirlenmesinin ardından, Çanakkale Belediye Başkanı aday adaylığı için çok sayıda isim ortaya çıktı.

Ak Parti’de seçime girmek isteyen aday adayları 5-12 Kasım tarihlerinde adaylık başvurularını üyesi oldukları ilçe başkanlıklarına yapacaklar.

Edinilen bilgiye göre Ak Parti’de, Mustafa Bayar, Eski İl Başkanı Yeşim Karadağ, Erdener Can, Timur Ay, Avukat Tülay Ömercioğlu, eski milletvekili Mehmet Daniş, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Çanakkale Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapması beklenen isimler. 

Belediye Başkanlığı için Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da ismi geçse de bu ihtimal İskenderoğlu, yeni vekil olduğu için imkansız olarak lanse ediliyor.

Ak Parti Genel merkez yöneticilerinin Çanakkale ve ilçelerinde tebdil-i kıyafetle gezerek isimler ve mevcut başkanlar hakkında bilgi topladığı belirtiliyor.

5-12 Kasım tarihlerinde, aday olmak isteyenlerin başvuruları kabul edilecek ve daha sonra yapılacak incelemelerle Ak Parti Genel Merkezi tarafından adaylar belirlenecek.

Çanakkale ve ilçelerinde Ak Parti'nin resmi ve kesin adaylarının en geç Kasım ayı sonunda belli olması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANAKKALE'DE, AK, PARTİ'NİN, ADAY, ADAYLARI, BELLİ, OLMAYA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı