Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 11:49 Bu haber 887 kez okundu
 
ÇANAKKALE'DE FİLİSTİN EYLEMİ
GÜNDEM Haberi
ÇANAKKALE'DE FİLİSTİN EYLEMİ

Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından İsrail’in Filistin’de uygulamış olduğu kanlı politikalara karşı İskele Meydanı’nda protesto düzenlendi.

Düzenlenen protestoya MHP İl Başkanı Hakan Pınar’da destek verdi. Vatandaşlar da “Katil İsrail, İş Birlikçi ABD” sloganları ile protestoda yer aldılar. Dün saat 16.00’da gerçekleşen protestoya Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, MHP İl Başkanı Hakan Pınar, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve vatandaşlar katıldı. 

Düzenlenen protestoda MHP İl Başkanı Hakan Pınar, “ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Aralık 2017 tarihinde Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesiyle huzur ve sükunet bozulmuştur. İsrail şiddetle, terörü politika haline getirmiştir. Masum Filistinli kardeşlerimizin hakları katledilmişti. Sonuç olarak katil bir devlet olduğunu hem resmileştirmiş hem de belgelendirmiştir” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, “ABD bu girişimiyle BM’nin kararlarını açıkça ihlal etmiştir. Bölgede bir arabulucu değil açıkça taraf olmuştur. ABD’nin hayata geçirdiği sorumsuz ve hukuksuz girişim Ortadoğu’da kan ve göz yaşı doğurmuştur. Hakları ihlal edilen Filistinli kardeşlerimizin onurlu davranışlarını savunuyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANAKKALE'DE, FİLİSTİN, EYLEMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı