Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 12:30 Bu haber 11007 kez okundu
 
ÇANAKKALE'DE GEÇİM SIKINTISI ÇEKEN ADAM, İNTİHAR ETTİ
GÜNDEM Haberi
ÇANAKKALE'DE GEÇİM SIKINTISI ÇEKEN ADAM, İNTİHAR ETTİ


Son dönemde artan intihar haberlerine bir yenisi daha eklendi. 2 çocuk babası 41 yaşındaki Ramazan Kavalcı, evinde kendini asarak intihar etti. Kavalcı'nın intihar etmesinin arkasındaki sebebin ise ekonomik olduğu iddia edildi. İki öğrenci babasının intiharı, son günlerde ülke gündeminde yer alan çocuğuna okul pantolonu alamadığı için intihar eden 'İsmail Devrim' olayına benzemesi acıları daha da arttırdı. 

 Son günlerde hem ülkede, hem de Çanakkale’de intihar haberleri durmak bilmiyor. Son olarak çocuğuna okul pantolonu alamadığı için intihar eden ‘İsmail Devrim’ haberi ülke gündeminde büyük yer edinmiş ve intiharların ekonomik boyutuna dikkatleri çekmişti. Dün Çanakkale’de, 41 yaşındaki iki öğrenci çocuğu babası Ramazan Kavalcı, kendisi asarak intihar etti. Elektrikçilik yapan Kavalcı’nın borçları olduğu sebebi ile intihar ettiği iddia edildi. Bazı yerlere veya kimselere borcu olduğu iddia edilen Ramazan Kavalcı (41), Barbaros Mahallesi’nde bulunan evinde kendisini asarak intihar etti. İki çocuğu olduğu öğrenilen Kavalcı, iddiaya göre ailesini geçindiremediği için intihara sürüklendiği iddia edildi. Edinilen bilgiye göre, Kavalcı’nın eşi, çocuklarını okula götürmek için evden çıkan eş Kavalcı, daha sonra eve geri döndü. Evin kapısını açmakta zorlanan eş Kavalcı, kısa yoldan eve girmeyi denedi. Kavalcı, eve girdiği zaman korkunç manzarayla karşılaştı. Çığlık atarak dışarı çıkan eş Kavalcı’yı gören mahalle sakinleri olay yerine koştu. Olay yerine ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.  Polis ekipleri olay yerinde inceleme başlattı. İddiaya göre; evdeki aramalar sonucunda Ramazan Kavalcı’nın cebinden bir borç defteri çıktı. Tefecilere borç edindiği, üzerinde yaklaşık 500 bin liralık bir borç yazılı olan kağıt bulunduğu, Kavalcı’nın borç yüzünden intihar ettiği iddia edildi. Borç yüzünden kendisini astığı iddia edilen Ramazan Kavalcı’nın cep telefonu inceleme altına alındı. Polis ekipleri, telefonu inceleme altına alırken, olay yerindeki incelemeler de devam etti.

 
“Ekonomik sorunlar intihara mı sürüklüyor”
 
Son günlerde ülkede ve Çanakkale’de intihar haberlerindeki artış dikkat çekiyor. Kavalcı’nın intiharının arkasında olan ekonomi sebebin ise geçtiğimiz günlerde ülke gündeminde yer edinen İsmail Devrim intiharı ile benzerliği dikkat çekti.  Oğluna okul pantolonu alamayan Devrim; “Çocuğumun isteklerini karşılayamıyorsam neden yaşıyorum” demiş ve ertesi gün intihar etmişti. Birçok uzman ise ülke ekonomisinin son günlerde artan kötü gidişatın,, birçok vatandaşı borca soktuğu ve durumun vatandaşlarda     ekonomik bunalımı arttıracağı görüşünü paylaşıyorlar. 
 
Kaynak : Çanakkale Olay Gazetesi
Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANAKKALE'DE, GEÇİM, SIKINTISI, ÇEKEN, ADAM,, İNTİHAR, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı