Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 19:40 Bu haber 2082 kez okundu
 
ÇANLI ÜRETİCİLERE KONFERANS
GÜNDEM Haberi
ÇANLI ÜRETİCİLERE KONFERANS

Çan’da 2017-2018 üretim sezonunda hububat ekilen 116.000 alanda olumsuz hava koşulları ile önceki yıllarda görülmeyen oranda, yüksek tarla faresi zararından dolayı verim düşüklüğü yaşanmıştı.

Hububattaki ekim alanlarının ve verimin arttırılması amacıyla, Çan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve 18 Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Harun Baytekin’in katılımıyla konferans düzenlendi. Konferans, 10 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’da Çan Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Belma Türe konuşmasında, ilçemizde tarımı yapılan ürünler ve elde edilen verimler hakkında bilgi verdi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ’ın konuşmasının ardından 18 Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Harun Baytekin üreticilere hububatta toprak işleme ve gübreleme ile ilgili bilgi verdi.

Konferansa, Çan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Belma Türe, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, 18 Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Harun Baytekin, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin, Çan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emin Görgün, Çan S.S. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Davut Tekne, Çan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemale Ergin, Çan Süt Üreticileri ve Et Üreticileri Birliği Başkanı Harun Arslan ve çiftçiler katıldı.

Konferansın ardından katılımcılara aşure ikramı yapıldı.

Kaynak : Gazete ÇAN

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANLI, ÜRETİCİLERE, KONFERANS,
Yorumlar
Haber Yazılımı