Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 13:57
 
ÇANLI YAZAR GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI
SANAT Haberi
ÇANLI YAZAR GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

Çanlı yazar Muhammed Yavaş, Book Culture Art Times gazetesi tarafından layık görüldüğü altın kalem ödülünü, Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle aldı.

Törende, yaptığı konuşmada, Çan’da yaşayan 30 bin insanın yüreğini taşıdığını belirten Yavaş, ödülünü Çanakkale halkı ve Çan halkı adına aldığını belirtti.

Yavaş, konuşmasına şöyle devam etti : ‘’ Beni ödüle layık gören herkese teşekkür ederim. Ben, bu ödülü öncelikle bu gece yanımda olup beni yalnız bırakmayan sevgili ailem, her zaman yanımda olan CHP İlçe Başkanı Sayın Ümran Aydın hanım, desteğini  htiğim Sayın Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu beyefendi, Çok değerli Çanakkale ve özelikle Çan halkı ve daha güzel bir Çan için mücadele eden Çan Çevre Derneği adına alıyorum ve şunu özellikle belirtmek istiyorum. Başkası bana ödül verirken, çok sevgili memleketim söyleşi yaptırmıyor ama olsun canları sağ olsun. Ben burada 30 bin Çan insanının yüreğini taşıyorum, herkese sevgilerle.

Çanlı yazar Muhammed Yavaş’ın da ödül alarak göğsümüzü kabarttığı törene, Ak Parti İstanbul Milletvekili Avukat Hurşit Yıldırım, İlahiyatçı Yazar Cemalnur Sargut, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nde oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u ve eşi Erol Olçok’u kaybeden şehit annesi ve şehit eşi Nihal Olçok, Mevlana Hazretleri’nin 22.kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru, Şair ve Yazar Kahraman Tazeoğlu, Şair Cahit Zarifoğlu’nun kızı Şair Betül Zarifoğlu, ödül alan yazarlar ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Tören, kokteyl ile başlarken, Book Culture Art Times Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serra Erdoğan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Törende, yazarlara ödüllerini veren Ak Parti İstanbul Milletvekili Avukat Hurşit Yıldırım, yaptığı konuşmada ‘’Yazarlar örnek alınması gereken, önü açılması gereken insanlardır. Yazarlar, çocuklarımızla gençlerimizle buluşturulmalı, yazarlarımızın önüne engeller koyulmamalıdır. Milletin bana verdiği yetkiye dayanarak, vekiliniz olarak söylüyorum ki, yazarların önünü açın. Söyleşi, sunum, panel düzenlesinler, gençlerimizle buluşup onlara örnek olsunlar’’ dedi.

Daha sonra, ödüllere geçildi ve roman, şiir gibi birçok dalda yazarlara ödül verildi. Ayrıca, Yılın annesi ödülü; 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nde eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden, şehit eşi ve şehit annesi Nihal Olçok’a verildi.

Çanlı yazar Muhammed Yavaş ta yazmış olduğu Ben Dünyaya Kanka Olarak Gelmişim kitabıyla Anı türünde mizah dalıyla ödül aldı.

Haberciniz17 ailesi olarak, yazarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANLI, YAZAR, GÖĞSÜMÜZÜ, KABARTTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı