Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 22:49 Bu haber 1128 kez okundu
 
CHP Çan İlçe Başkanı Av. Ümran Aydın’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı
GÜNDEM Haberi
CHP Çan İlçe Başkanı Av. Ümran Aydın’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Evrensel bir dünya görüşünün mimarı olan ve çağa damgasını vuran,  uluslararası anlayış ve barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir inkılâpçı, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder,  dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşsiz devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Partimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80.yılında sevgi saygı ve özlemle anıyoruz.

"En büyük eserim" diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak, tüm insanlığın üzerinde uzlaştığı bu büyük şahsiyeti, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde, her zamankinden daha fazla anlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Atatürk’ü anlamak; O’nun fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini, gelecek tasavvurunu bilimsel bir bakış açısıyla doğru biçimde kavrayıp uygulamak ve gelecek nesillere aktarmakla mümkün olacaktır.

Atatürk, hayata geçirdiği devrimlerle Türk insanını çağdaş dünyanın kavram ve değerleriyle buluşturduğu gibi, aziz milletimizin gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesi ve çağdaşlaşma atılımı ile başka milletlere örnek olmasını da sağlamıştır. O; devletin ve toplumun geleceğinden kendini sorumlu tutma bilincine erişmiş, bağnazlıktan ve dogmalardan uzak, akılcı ve yaratıcı düşünen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, özgür bireylerin oluşturduğu çağdaş bir toplum yaratmaya çalışmıştır. Büyük Önder Atatürk'ün ve yüce milletimizin emrinde olarak, sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza manevi huzurunda söz veriyor, aziz hatırası önünde minnet ve şükran duygularıyla eğiliyoruz.

Ruhu şad olsun.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Çan, İlçe, Başkanı, Av., Ümran, Aydın’ın, 10, Kasım, Atatürk’ü, Anma, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı