Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 03:12 Bu haber 2508 kez okundu
 
CHP ÇAN İLÇE ÖRGÜTÜ'NDEN İFTAR
GÜNDEM Haberi
CHP ÇAN İLÇE ÖRGÜTÜ'NDEN İFTAR

CHP Çan İlçe Örgütü, 10 Haziran Pazar günü Kadir Gecesi münasebeti dolayısıyla iftar programı düzenledi. 

2500 kişilik yemeğin yapıldığı iftara, Çan halkı ilgi gösterirken, Çan Barış Yolu caddesine hazırlanan masalarda hiç boşluk olmaması dikkat çekti.

İftar programı düzenleyen CHP Çan İlçe Örgütü Başkanı Ümran Aydın, tüm masaları tek tek dolaşırken herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

İftar programında konuşan CHP Çan İlçe Örgütü Başkanı Avukat Ümran Aydın iftara katılan herkesin Kadir Gecesi'ni kutlarken, yaptığı konuşmada: ''Sayın il başkanımız İsmet Güneşhan, Genel Başkan yardımcımız Sayın Muharrem Erkek, milletvekilimiz Sayın Bülent Öz ve değerli milletvekili adaylarımız Ümit Metin Ural, değerli ilçe örgütlerimizin başkan ve temsilcileri, İyi Parti ilce Teşkilatı ve Milletvekili adayları Sayın Rıdvan Uz, Saadet Partisi ve Demokrat Partinin değerli temsilcileri, Değerli Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli Başkanları, Değerli Basın, Kuranı Kerimin yeryüzüne indiği 1000 geceden daha hayırlı mübarek  Kadir gecesi nedeniyle düzenlemiş olduğumuz programa ve iftar soframıza hoşgeldiniz. Kadir Gecesi'ni kutlamak, Kuran'ın hak ve adalet ilkelerine, barış ve esenlik mesajlarına sahip çıkmaktan, dünyada ve ülkemizde olup bitenlere duyarlı davranmaktan ve bu duyarlılığın gereğini yapmaktan geçtiği inancındayız. Bu gece Allah'tan dileğimiz; gösteriş ve israftan uzak olarak, ülkemiz ve tüm insanlık için kardeşlik, sevgi ve saygı içinde yaşanacak mutlu yarınlarda buluşmaktır. Burada emeği geçen tüm arkadaşlarıma, değerli yönetim kuruluma, kadın ve gençlik kolları örgütlerime teşekkür ediyor, Rahmet ve Bereket kaynağı olan bu gecenin tüm İslam dünyası için için huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Kadir Gecemiz mübarek olsun'' ifadelerini kullandı.

İftar programına, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale 1.sıra milletvekili adayı Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, CHP Çanakkale 3.sıra milletvekili adayı Metin Ümit Ural, CHP Çanakkale 4.sıra milletvekili adayı Songül Şentürklü, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, İYİ Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç ve İYİ Parti Çan Yönetimi, Saadet Partisi ve Demokrat Partisi Çan Temsilcileri, Eski Çan CHP İlçe Başkanı İmalettin Meriç, STK Temsilcileri, Muhtarlar, Çan CHP İlçe Yönetimi, CHPli vatandaşlar ve Çanlılar katıldı.

İftar programı, hocaların Kadir Gecesi Duası ve Yemek Duası'nın ardından son buldu.

İftar programının sona ermesinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan ve vekil adayları  ile birlikte Prestij Cafe'ye geçen Çan CHP İlçe Yönetimi çay içip, iftar programı ve yapılacak olan 24 Haziran Erken Genel Seçimleri hakkında istişarede bulundu. 

İYİ Parti Çan İlçe Teşkilatı, Saadet Parti ve Demokrat Parti temsilcileri de bu cafe buluşmasında yer alırken, ''Millet İttifakı Millet İçin Burada'' denilerek, dostluk ve birliktelik mesajları verildi.

İftar programı ve cafe buluşması toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, ÇAN, İLÇE, ÖRGÜTÜ'NDEN, İFTAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı