Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 20:39 Bu haber 1728 kez okundu
 
CHP'DE SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK, ÇANAKKALE NE DURUMDA
SİYASET Haberi
CHP'DE SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK, ÇANAKKALE NE DURUMDA

Çanakkale’de Yerel seçim için adayların belirlenmesi konusunda en hızlı parti olan CHP’de adayların nasıl belirleneceği ile ilgili belirsizlik sona erdi. Türkiye genelinde var olan Belediye Başkanlarıyla ilgili olarak tüm kararı Genel Merkezin vereceği öğrenildi.

 

CHP Genel Merkezi, yerel seçimlerde adayların tespiti için izlenecek yol ve yöntemlerin nasıl belirleneceği ve kimin aday olacağı konusunda son karar verici olacak! Edinilen bilgiye göre; CHP Genel Merkezi tüm Türkiye genelinde mevcut Belediye Başkanlarıyla ilgili olarak tüm karar verici olacak. Mevcut Belediye Başkanları hakkında kararlar ise Başkanların performans kriterleri ve kamuoyu araştırmalarıyla alınacak.

 

ÇANAKKALE’DE KAMUOYU ARAŞTIRMASI DEVAM EDİYOR!

 

Mevcut Belediye Başkanları hakkında performans kriterleri ve kamuoyu yoklamalarının başlandığı öğrenildi. Çanakkale’de de kamuoyu araştırmalarının halen sürdüğü öğrenildi. Öte yandan; aday belirleme süreci için de Genel merkez üç farklı yöntemden birinde karar kılacak!

 

ADAYLAR ÜÇ YÖNTEMDEN BİRİYLE BELİRLENECEK!

 

CHP Genel Merkezi Belediye Başkan adaylarını ise Eğilim Yoklaması, Ön Seçim veya MerkezYoklaması yöntemlerinden biriyle adayları belirleyecek. Edinilen bilgiye göre; Genel Merkez şu anda aday adayları isimler üzerinde kamuoyu yoklaması yaptırıyor.

 

GÜNEŞHAN; “SÜRECİN NASIL İŞLEYECEĞİNE GENEL MERKEZ KARAR VERECEK”

 

Ankara’da görüşmelerde bulunan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir araya geldi. Güneşhan yaptığı açıklama; “Genel merkez de yaptığımız görüşmelerimizde Çanakkale’ye özel bir önem verildiği belirtildi. Şu an herhangi bir sıkıntımız yok, sürecin nasıl işleyeceğine Genel Merkez karar verecek. Ankara da ki izlenimlerimi Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan ile önümüzdeki günlerde paylaşacağım” dedi.

 

“12 İLÇENİN TAMAMINDA İDDİALIYIZ”

 

Yerel Seçimler için iddialı olduklarını açıklayan İl Başkanı İsmet Güneşhan; “İlçelerde parti yöneticilerimiz; partili ve kentlilerin tercihleri doğrultusunda kendi kararlarını kendileri alıyorlar. Bazı ilçelerde isimler üzerinde fikir birliği var, bazı ilçelerde ön seçim ve eğilim yoklaması kararları alınıyor. Biz CHP olarak 12 ilçenin tamamında da iddialıyız” dedi.

 

“İTTİFAK TABANDA OLACAKTIR”

 

CHP’nin yerel seçimlerde diğer siyasi partilerle ittifak yapıp yapmayacağı konusunda da görüşlerini açıklayan İsmet Güneşhan; “Genel Merkezde yaptığım temaslarda resmi bir İttifakın söz konusu olmayacağını öğrendim. Resmi ittifak olmasa da diğer siyasi partiler ile tabanda bir ittifak oluşacağını görüyoruz. Siyaseten zaten bunlar olacaktır” dedi.

 

Kaynak : Çanakkale Aynalı Pazar Gazetesi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'DE, SÜREÇ, NASIL, İŞLEYECEK,, ÇANAKKALE, NE, DURUMDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı