Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 17:09 Bu haber 2003 kez okundu
 
FAZIL SAYIN'DAN NAZİK DAVET!
İyi Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Çan’da görev yapan basın mensuplarına 1 Bi’yer Et Mangal’da kahvaltı düzenledi.
- Haberi
FAZIL SAYIN'DAN NAZİK DAVET!

İyi Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Çan’da görev yapan basın mensuplarına 1 Bi’yer Et Mangal’da kahvaltı düzenledi.

Kahvaltıya, İyi Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın, İyi Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, İyi Parti Çan İl Genel Meclis Üyesi Adayları Cahit Yavaş, Ramazan Yılmaz ve Berkay Can, İyi Parti Çan Belediye Meclis Üyesi Adayları Cengiz Yalçın, Mustafa Mumcu, Beyti Çöllü, Selami Aydın, Ekrem Özer ve Çan’da görev yapan gazeteciler katıldı.

Kahvaltının ardından konuşma yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, ”Kahvaltı davetimize icabet eden değerli basın mensubu arkadaşlara teşekkür ederiz. Hepinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Renkli bir sürece hayırlısıyla girdik, adaylar netleşmek üzere. Çan’da sadece belediye başkanlığında değil, il genel ve belediye meclisinde de büyük başarılara imza atacağız. Başaracağız, başaracağız, başaracağız. Geri sayım başladı İYİ SAYIN” dedi.

Daha sonra konuşan İyi Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın; “Ben, daha önce basın sektöründe yer aldığım için sizlere çok da uzak değilim. Yaptığım ilk haber talihsiz bir kaza haberiydi, yanarak ölen iki sınıf arkadaşımın haberini yapmıştım. Çektiğiniz zorlukları çok iyi biliyorum ve elimden geldiğince yanınızdayım. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Çan çok eski yüzyıllardan beri var olan, kimliği, kültürü olan bir şehir. Bizim amacımız, Çan’ın bu kimlik ve kültürünü yeniden canlandırmak, 100 sene sonrasına bırakabilecek eserler yapmak, insanların Çan’dan kaçmasını önlemektir. Biga’dan, Çanakkale’den, Yenice’den insanları Çan’a nasıl çekebiliriz bunu düşünmektir. Arıtma tesisi projemizi açıkladık, vatandaşlarımız temizliğini yaptığı suyu içebilmeli. Yine, bizim için çok önemli olan Çan (Sivil Toplum Platformu) STP projemizi açıkladık. Çan STP ile Çanlı vatandaşlar yeniden bir araya gelecek, karşılıklı fikir alışverişleri ile projelere karar verilecek. Önümüzdeki günlerde, çok önemli projelerimizi de açıklayacağız. Büyük projemiz 3K’yı önümüzdeki hafta sonu açıklamayı düşünüyoruz. Çan’da üniversitelilere destek Muharrem ayında aşure, bahar aylarında köfte anlayışı ile olmaz. Bu anlayışla üniversite potansiyeli harekete geçmez. Yapacağımız projeler ve kuracağımız tesislerle Çan’ı bir öğrenci kenti haline getireceğiz. Bu şehrin öncelikle barış ve huzura ihtiyacı var ve biz bu huzuru ve barışı tesis edeceğiz. Bizim iktidarımızda insanlar işiyle, ekmeğiyle tehdit edilmeyecek, parti üyesi olma koşulu gözetilmeyecek, kimse ötekileştirilmeyecek” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sayın, basın mensuplarının gününü kutladı.

Kahvaltı programı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FAZIL, SAYIN'DAN, NAZİK, DAVET!,
Yorumlar
Haber Yazılımı