Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 15:06 Bu haber 1810 kez okundu
 
HAVALAR CİDDİ ORANDA SOĞUYACAK
YAŞAM Haberi
HAVALAR CİDDİ ORANDA SOĞUYACAK

Bölgemizin yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının salı günü bölgemizin kuzeyinde (Balıkesir ve Çanakkale) 8 ila 12 derece, Çarşamba günü bölgemizin geri kalanında (İzmir, Manisa ve Aydın) 5 ila 8 derece azalması bekleniyor.

25.09.2018 Salı ve 26.09.2018 Çarşamba günü yağışların bölgemizin kuzey kesimlerinde etkili olacağı, Çanakkale’nin kuzey ve doğusu ile Balıkesir’in Merkez ve kuzey ilçelerinin sağanak ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İzmir’de havanın genellikle parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ancak Salı ve Çarşamba günü kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağı Bugün 33 derece beklenen en yüksek hava sıcaklığının Çarşamba günü 10 derece kadar azalarak 23 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Salı ve Çarşamba günleri, bölgemizin özellikle orta ve kuzeyi ile kıyı hattında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte hava sıcaklıklarında kısa sürede beklenilen ani ve hissedilir değişimlerin meydana getireceği sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Oluşması Muhtemel Riskler: Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Ulaşımda Aksamalar

Başlama-Bitiş Zamanı:         25.09.2018 - 12:00

                                               27.09.2018 - 18:00 TSİ

Kaynak : Gazete ÇAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAVALAR, CİDDİ, ORANDA, SOĞUYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı