Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 11:44 Bu haber 1191 kez okundu
 
İYİ PARTİ, CHP İLE KESİNLİKLE İTTİFAK YOK DEDİ
Seçimlere az bir zaman kala Sayın tarafından yapılan açıklama, Çan'da CHP-İyi Parti ittifakının başlamadan bittiğini ve asla düşünülmemesi gerektiğini gözler önüne serdi.
- Haberi
İYİ PARTİ, CHP İLE KESİNLİKLE İTTİFAK YOK DEDİ

"KİM Kİ PARTİSİNİN SEÇMENİ ÜZERİNDEN BİR PAZARLIK İÇİNDEYSE, İKİ CİHANDA DA GÜN YÜZÜ GÖRMESİN!"

 

Yukarıdaki ifadeler İyi Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın'a ait.  Çan'da ittifak söylemlerine sosyal medya hesabından cevap veren Sayın, "Bizim ittifakımız hemşerilerimizle" başlığı altında bir metin yayınladı.

 

Seçimlere az bir zaman kala Sayın tarafından yapılan açıklama, Çan'da CHP-İyi Parti ittifakının başlamadan bittiğini ve asla düşünülmemesi gerektiğini gözler önüne serdi.Sadece iyi Parti cephesini kapsamayan açıklamanın, tüm partiler ve seçmenlerine yönelik ifadeler barındırması dikkatlerden kaçmadı.


CHP ve İyi Parti'nin Türkiye'nin birçok yerinde oluşturulan ittifak blokları söz konusuyken kendi ilçesinde ittifak olmayacağını böylesine ağır ve gergin cümlelerle dile getiren açıklamaları akıllarda soru işareti bıraktı.

 

Öte yandan, Çan halkıyla yaptığımız sohbetler ve istişareler sonucunda bir ittifak söz konusu olmadan mevcut Belediye Başkanı'nın kaybetmesine imkansız gözüyle bakılırken, ittifak halinde bile kaybetmesinin epey zor olduğu belirtildi.

 

Sonuç olarak Çan'da renkli bir seçim atmosferi bizleri bekliyor. Tüm adayların kıyasıya yarışacağı ve bir ittifak'ın söz konusu olmayacağı artık kesinlik kazanmışken, biz de Haberciniz17 ailesi olarak tüm adaylarımıza başarılar diliyor, seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleşmesi dileklerimizi bir kez daha dile getirmek istiyoruz.

Kaynak: (MP) - Menderes Parkı Editör: Ahsen Metin İNAL
Etiketler: İYİ, PARTİ,, CHP, İLE, KESİNLİKLE, İTTİFAK, YOK, DEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı