Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 12:34 Bu haber 3224 kez okundu
 
JAPON BÜYÜKELÇİ, BİGALI PAZARCILARDAN ALIŞVERİŞ YAPTI
YAŞAM Haberi
JAPON BÜYÜKELÇİ, BİGALI PAZARCILARDAN ALIŞVERİŞ YAPTI

Biga'da 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım töreni için Biga'da bulunan Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu'yu yapımı tamamlanan Halk Pazarı ve Katlı Otopark'ı ziyaret ettiler.

Biga'da 100 yıl boyunca altyapı sorunu yaşanmasının önüne geçecek 60 kilometrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmasının tanıtım töreni için Biga'da bulunan Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Türkiye Ofisi Başkanı Takehiro Yasu'yu yapımı tamamlanan Halk Pazarı ve Katlı Otopark'ı ziyaret ettiler.  Japon konukları Halk Pazarı'nda Biga Belediye Başkanı İsmail Işık gezdirdi. Pazar alışverişi yapan Bigalıları ve esnafları selamlayan Japon konuklar, kendilerine ikram edilen mandalina, zeytin ve salçayı tattılar.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Halk Pazarı'nın ardından Japon konuklara Katlı Otoparkı da gezdirdi ve Katlı otopark hakkında bilgiler verdi. Ziyaretlerin ardından Japon Büyükelçi Biga'dan ayrılırken, JICA temsilcileri otellerine döndüler. 27 Eylül Perşembe günü Biga'da belediye yatırımlarını gezmeleri beklenen JICA temsilcileri aynı gün Biga Ortaokulu öğrencileriyle buluşacak.

 

KAYNAK : ÇANAKKALE AYNALI PAZAR GAZETESİ

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: JAPON, BÜYÜKELÇİ,, BİGALI, PAZARCILARDAN, ALIŞVERİŞ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı