Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 19:26 Bu haber 2309 kez okundu
 
KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR!
- Haberi
KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR!

KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR!

 

“Adam cümlenin her kelimesine büyük harfle başladığı yazısında bir yazarı eleştiriyor. Ülke değil sirk...”

 

“Filmde at yarışında ömrünü yemiş kumarbaz bir öğretmen baba var. Babaları, öğretmenleri, kumarbazları, ganyan bayilerini ve atları duyarlılığa davet ediyorum”

 

Bu cümlelerle olan biteni eleştiren bir parti yetkilisi. Ülkeyi sirke benzetme haddini kendinde bulan, ilçemize küfür edilmesini konu bile etmeyen hatta entel dantel yazılar yazan, sanat uğruna bunların hepsinin kabul edilebilir şeyler olduğunu iddia eden Çan Sevdalısı bir parti yetkilisi. Birkaç haftaya karşınıza gelecek oy verin bize diye, kuruyemiş atmanız hayrınıza olacaktır bu sirk hayranı arkadaşa.

 

Öte yandan bir yazar var, filmi izlemesine rağmen küfre değil kendi çıkarına takılan, belediye desteklemek zorundaymış gibi tavır takınan, kapı kapı gezip kitap satan bir arkadaş.

Muhalefeti iktidarın ağzından çıkana karşılık vermek sanan sadece kendine aydın, sadece kendine bilgili boş-beleş insan ordusu.

Aslında bu konularda hedef göstermeler yanlış, toplulukların başındaki insanların ağır ithamlarla yorumlar yapması da yanlış. Ama sirk nedir? Filmde geçen küfürler yenilir yutulur cinsten midir? Tepki göstermek yerine tepki gösterenlerle dalga geçmek hangi mantığın ürünüdür?

Ekmeğini yediğiniz, suyunu içtiğiniz yerlere vefa böyle zamanlarda gösterilir. Dik durun, korkmayın. Tepki gösterin, “Geldik yine …na kodumun Çan’ına” diyen repliklere, bizlere atom bombasını layık gören sanat paçavralarına ve daha birsürü şeye.

Gösterecek cesaretiniz yoksa da, bu tepkiyi gösteren ÇAN SEVDALILARINA gölge etmeyin yeter.

 

Kaynak: (MP) - Menderes Parkı Editör: Ahsen Metin İNAL
Etiketler: KÖRLER, SAĞIRLAR, BİRBİRİNİ, AĞIRLAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı