Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 15:00 Bu haber 1352 kez okundu
 
MHPʹden teşkilatlara ˮprovokasyonˮ uyarısı
ASAYİŞ Haberi
MHPʹden teşkilatlara ˮprovokasyonˮ uyarısı

MHPʹnin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih  Yalçınʹın imzasıyla, Türkiyeʹdeki tüm il ve ilçe teşkilatlarına, İYİ Parti Genel  Başkanı Meral Akşenerʹin evinin önünde yaşananların ardından, ˮİP sözcülerinin  maksatlı tahriklerini sürdürmeleri üzerineˮ başlıklı bir dizi uyarının yer aldığı  yazı gönderildi. Yazıda, MHP mensuplarını ve ülkücüleri kışkırtmak isteyenlerin tespit  edilerek, Genel Merkeze bildirilmesi ve kişisel karşılık verilmemesi gibi  uyarılar öne çıktı.

İYİ Parti sözcülerinin tahriklerinin, seçmen ve MHP mensupları  nezdinde bir gerginlik ve çatışma havasına döndürülmemesinin büyük önem  taşıdığına dikkat çekilen yazıda, ˮ24 Haziranʹdan sonra gözle görülür şekilde  çözülme sürecine giren ve düştüğü açmazdan çıkmanın yolunu MHP karşıtlığında  arayan İPʹlilerin çıkışları ciddiye alınmamalıdır.ˮ ifadesi kullanıldı. İYİ Partiʹlilerin, MHP mensupları ve ülkücü gençlerin tahriklere  kapılarak taşkınlıklarda bulunmasını istediklerinin ileri sürüldüğü yazıda, şu  uyarılar yer aldı: ˮKendilerini saldırıya uğramış gibi göstererek mazlum ve mağdur  edebiyatı yapmalarına zemin hazırlanmamalıdır. ʹGelin ulan.ʹ diye evinin  penceresinden insanlara bağırıp onları kışkırtan meczup bir kafanın seviyesine  inilmemelidir. İP sözcülerinden gelen açıklamalara yönelik tepkilerin eyleme  dönüştürülmesi, onların ekmeğine yağ sürecektir. Bu bahaneyle sokaklarda, iş  yerlerinde, halkın arasında veya herhangi umumi bir yerde taşkınlık yapılmasına,  gerginlik yaratılmasına mani olunmalıdır. İPʹin, politikanın dinamiklerine, Türk  demokrasi geleneklerine aykırı, suni bir parti olduğu hatırdan çıkarılmamalıdır.  Yapay ve kurgu ürünü olan bir partinin uzun ömürlü olmayacağı, hayatiyetini suni  teneffüsle uzun süre devam ettiremeyeceği aşikardır. Yapılacak herhangi bir  izinsiz ve ölçüsüz eylem, dağılma sürecine giren bu yapay oluşum için besin  kaynağı, hayat öpücüğü olacaktır. Bu itibarla il ve ilçe teşkilatlarımız, Genel  Merkezimizʹin bilgisi ve talimatları dışında tansiyonu yükseltecek, siyasi  atmosferi ısıtacak hareketlerden kaçınmalıdır.ˮ ˮKişisel veya toplu eylemde bulunulmamalıdırˮ İYİ Partiʹlilerin, ˮküstahça, seviyesizceˮ yaptığı açıklamaların MHP  Genel Merkezi tarafından yakından takip edildiği, İYİ Partiʹnin şaşkın ve bir o  kadar da kışkırtıcı adımları karşısında gereken cevabın misliyle verildiğini  vurgulanan yazıda, ˮYerel seçimler yaklaşırken Genel Başkanımız Sayın Devlet  Bahçeliʹnin beyanları dikkatle değerlendirilerek, bu doğrultuda istikamet  belirlenmeli, kendi başına karar verilip kişisel veya toplu eylemde  bulunulmamalıdır.ˮ ifadeleri kullanıldı.

Seçim propagandası ve kampanya çalışmaları sırasında, toplumsal barış  ve kardeşliğin korunmasına, fikir ve siyaset tartışmalarının yapıcı, pozitif ve  seviyeli bir şekilde sürdürülmesine özen gösterilmesi istenen yazıda, teşkilat  çalışmaları ve kampanya faaliyetlerinin, yasaların ve parti İç tüzüğünün  gerekleri ve partinin gelenekleri çerçevesinde, MHP mensubiyetine yaraşır, ülkücü  camiaya yakışır bir vakar ve olgunluk içinde yürütülmesi gerektiği kaydedildi. ˮKışkırtmak isteyen kimse ve çevreler takip ve not edilmeliˮ Yazıdaki  diğer uyarılar da şu şekilde sıralandı: ˮGerek parti teşkilatlarımızda görevli arkadaşlarımızı, gerekse MHPʹye  gönül vermiş insanları kışkırtmak isteyen kimse ve çevreler dikkatle takip ve not  edilmeli, Genel Merkezimizʹle irtibata geçilmeden bunlar hakkında herhangi bir  tasarrufta bulunulmamalıdır. Özellikle İPʹte örgütlenip yuvalanmış bulunan ve  bilinçli olarak MHP düşmanlığını körükleyen FETÖʹcü unsurlara dikkat edilmeli,  bunların eylem ve hareketlerine cevap vermek yerine, Genel Merkezimiz derhal  bilgilendirilmelidir.ˮ ˮYolun sonuna geldiğinin işareti olmuşturˮ Yazıda ayrıca, kamuoyu araştırmalarından edinilen bilgiye göre, Ankara  başta olmak üzere, İYİ Partiʹnin oylarında ciddi bir erime ve küçülmenin söz  konusu olduğu belirtilerek, ˮBu tablo, İPʹin başındaki hanımın ve öteki  sözcülerin neden MHP ve onun saygın lideri hakkında edepsiz ve Türk ahlakına  aykırı açıklamalar yaparak provokasyonlara yeltendiklerini açıklamaktadır.  İP  sözcülerinin, bir müddettir büyük ciddiyetle devam ettirilen terörle mücadeleyi  küçümsedikleri ve partimizin bu husustaki kararlı, tavizsiz tutumunu bildikleri  halde, şehitlerimizi istismar ederek MHPʹyi karalamaya çalışmaları da bu partinin  nasıl bir çıkmaz sokağa girdiğinin, nasıl yolun sonuna geldiğinin işareti  olmuştur.ˮ değerlendirmesi yapıldı. Cumhur İttifakıʹnın devamı halinde yerel seçimlerde de mutlak başarı  kazanılacağının yer aldığı yazıda, İYİ Partiʹnin içinde yer alamadığı gündemi  değiştirmek ve kaçınılmaz dağılma sürecini yavaşlatmak için çareyi MHP karşıtlığı  üzerinden gerginlik yaratma çabasında bulduğu ifade edildi. Yazıda, bu partinin sözcüleri tarafından yapılan ˮtahrik edici ve  üslup fukarasıˮ açıklamaların MHP karşıtlığından nemalanma derdine düştüğünün  göstergesi olduğu belirtildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MHPʹden, teşkilatlara, ˮprovokasyonˮ, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı