Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 21:03 Bu haber 3256 kez okundu
 
O FESTİVALE ÜNLÜ YAĞACAK..!
KÜLTÜR Haberi
O FESTİVALE ÜNLÜ YAĞACAK..!

Karabiga Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Priapos Deniz Festivali programı belli oldu. Festival kapsamında ünlü sanatçılar da sahne alacak.
 
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Karabiga Priapos Deniz Festivali, bu yıl da dolu dolu geçecek. Ünlü sanatçıların da sahne alacağı 10. Karabiga Priapos Deniz Festivali Programı da belli oldu.  Üç gün sürecek olan festivalde  Kıraç, Merve Durmaz, İlyas Yalçıntaş gibi isimler de sahne alacak.
 
Üç gün sürecek olan 10. Karabiga Priapos Deniz Festivali 28 Haziran Perşembe günü başlayacak. Festival Kortej Yürüyüşü ile başlayacak. Liman sahasında gerçekleşecek olan etkinliklerin birinci gününde kurtej yürüyüşü yapılacak.  Akşam  Saat:21:00’da ünlü isimlerin  de aralarında olduğu Ahududu tiyatrosu gerçekleştirilecek. Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu gibi ünlü isimlerden oluşan Tiyatro ekibi 10. Karabiga Priapos Deniz Festivali kapsamında izleyici ile buluşacak. Festivalin ikinci gününde ise Çanakkale Boğaz Komutanlığı Bando Konseri gerçekleştirilecek.
 
3. Gün Beyza Durmaz ve İlyas Yalçıntaş Sahne Alacak
 
Festivalin Üçüncü gününde ise geceye konser damga vuracak. Sevtuğ Kasapbaş  sunuculuğunda geceye ünlü isimler damga vuracak. 10. Karabiga Priapos Deniz Festivalinin üçüncü gününde ‘Olan var olmayan var’ Şarkısı ile iyi bir çıkış yakalayan, Türk Müziğinin sevilen isimlerinden Beyza Durmaz sahne alacak. Yine Üçüncü günün finalinde ise katıldığı bir ses yarışması ile adından söz ettiren İlyas Yalçıntaş sahne alacak. İkili Karabigalılar için en sevilen şarkılarını söyleyecekler. 
 
Ünlü Sanatçı Kıraç Finalde Sahne Alacak
 
Festivalin 4. Gününde final yapılacak. Kabotaj bayramı nedeni ile çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 1 Temmuz Kabotaj Bayramı nedeni ile  yapılacak resmi törenlerin ardından Gündüz  Tekne Yarışları,  Yelken Gösterisi, Yüzme Yarışları, Çeşitli Yarışmalar,  Yağlı Direk Yarışları yapılacak. Finalin gecesinde ise yine ünlü isimler sahne alacak.  Yine Sevtuğ Kasapbaş sunuculuğunda  gece ilk sahneyi Bahar Gelir alacak. Bahar Gelir’in ardından ise Derya Belma sahne alacak. Finalin Finalinde ise Ünlü sanatçı Kıraç sahne alacak. Karabiga Priapos Deniz Festivali Süresince Çocuklar İçin Oyun Parkuru, Maskot Kahramanlar Bandosu, İlizyon Gösterisi, Ateş Buz Gösterisi, Kukla Gösterisi, Palyaço Show, Yarışmalar, Yüz Boyama, Silikon Balon, Popcorn. Gibi oyunlar da festival boyunca devam edecek.
Kaynak: Editör:
Etiketler: O, FESTİVALE, ÜNLÜ, YAĞACAK..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı