Haber Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 00:28 Bu haber 4511 kez okundu
 
ODAŞ'TAN BİR GARİP TOPLANTI...
- Haberi
ODAŞ'TAN BİR GARİP TOPLANTI...


Çan halkının, son zamanlarda bizim de yaptığımız haberlerle birlikte, çevreyi kirlettiği dolayısıyla tepki gösterdiği Odaş fabrikası bugün fabrika içinde bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 

Bilgilendirme toplantısına Çan'daki STK'lar, muhtarlar ve basın mensupları katılırken toplantıdan çıkan genel kanı Çanlı vatandaşlar için ikna edici olmadı.

 

Basın toplantısı, ODAŞ fabrikasının tanıtımı ile başlarken, tanıtımın ardından sorulara geçildi

 

Basın mensuplarının sosyal medyada çıkan kara dumanlı baca görüntüleri ile ilgili sorularına 'üzerinde oynanmış görüntüler' ifadeleri ile yanıt veren firma yetkilileri, fabrikanın çevreyi kirletmediğini iddia etti.

 

Kara dumanların ilk çalışma aşamasında çıkıp 1 saat sürdüğünü daha sonra ise beyaz dumana dönüştüğünü belirten ve Yetkililerin, '1 saat sürüyor' iddiası üzerine, ''Ne zaman o yoldan geçsem, saat kaç olursa olsun gece gündüz, öğle akşam kara duman var, hep mi 1 saatlik kısma denk geliyorum'' diyen gazeteciye, ''Size öyle denk gelmiştir'' yanıtını veren yetkililer, hava kirliliği iddialarını kabul etmedi. 

 

Gazeteci Hüseyin Başaran'ın, ''Çan Çevre Derneği neden davet edilmedi'' sorusu üzerine, kimseye özel davet gitmediğini belirten yetkililer, Çan Çevre Derneği'ni bilmediklerini söylediler.

 

Fabrikaya 60 tane işçi alınacağını belirten yetkililer alınacak tüm işçilerin Çanlı olması hususunda söz verdi. 

 

Yetkililer, yolsuzluk iddialarını da kesin bir dille reddetti.

 

Odaş yetkilileri, kendilerine yöneltilen ''kaç tane Çanlı işçi çalışıyor'' sorusuna da net cevap veremezken hava kirliliğinin konuşulması gereken toplantıda, Odaş'ın Çan'a yaptığı yardımlardan bahsedilip fabrikanın işleyiş şeklinin anlatılması garip şekilde karşılandı.

 

Toplantı, bundan sonra her ay basın toplantısı yapılacağının açıklanmasının ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ODAŞ'TAN, BİR, GARİP, TOPLANTI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı