Haber Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 14:32 Bu haber 6649 kez okundu
 
ORGANLARIYLA 4 KİŞİYE UMUT OLACAK
GÜNDEM Haberi
ORGANLARIYLA 4 KİŞİYE UMUT OLACAK

İstanbul’dan öğrenci kaydını yaptırmak için Çan'a gelen ve burada ailesi ile birlikte geçirdikleri trafik kazası sonucunda ağır yaralanan Şirvan Yahşi, Genel Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alındı. Yapılan müdahaleye rağmen yaşam mücadelesini kaybeden Yahşi'nin beyin ölümü gerçekleşti.
 

Organ Nakli Koordinatörü Uz. Dr. Azem Ülkü, Hemşire Yeliz Baykala ve Emine Karakaya’nın aile ile yapmış oldukları görüşmeler neticesinde Yahşi Ailesi biricik kızlarının organlarını bağışlama kararı verdi. Yapılan donör organizasyonuyla kalp; İstanbul Kartal Koşuyolu Hastanesi, Karaciğer; Şişli Florence Nightingale Hastanesi , böbrekler Gaziosmanpaşa 100. Yıl Üniversite Hastanesi ve Bursa Uludağ Hastanesi’nde bulunan hastalara nakledilmek üzere alındı.
 

Acılı aileye başsağlığı dileklerini ileten Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali “Yahşi ailesinin bu acılı süreçte göstermiş oldukları duyarlılığının herkese örnek teşkil etmesini diliyorum. Şirvan Yahşi hayata veda ederken organları 4 kişiye umut olacak. Pek çok aile ona duacı olacak” dedi. Başhekim Tali özverili çalışmalarından dolayı Organ Nakli Koordinatörlerini de tebrik ederek teşekkürlerini dile getirdi.

 

Kaynak : Gazete ÇAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORGANLARIYLA, 4, KİŞİYE, UMUT, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı