Haber Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 22:32
 
Pilavcı'nın Çırağı
- Haberi
Pilavcı'nın Çırağı

Bir avukat düşünün. Kendi savunduğu şeyi düze çıkarmak için diğer herkesi açıktan ya da gizli kapaklı şekillerde hedef aldığını da düşünün.

Olmadı değil mi?

Hukukçu olmadığımızdan mütevellit, özellikle son dönemlerde bu sorunun cevabını gerçekten merak etmeye başladık. Zira sosyal medya hesaplarından tüm pervasızlıklarıyla isimleri, kurumları lekelemeye çalışan bir güruh oluştu ilçemizde. Kişiler ve onlara destek verenler, dertlerinin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu ellerine geçen her fırsatta ne yazık ki aklımıza tekrar tekrar kazıdılar.

Kurban bayramı kutlaması yapacağım diye 3 paragraf ülkenin durumundan, siyasi gelişmelerinden bahsetmiş olsun mesela bu avukat. Bu da olmadı değil mi?

Namusu ve şerefi üzerine söz verdiği konuların hepsinin aleyhine gerçekleştiğini de düşünelim mi üstüne bir de?

Eyvah ki ne eyvah.

Sadece sosyal medya yazılarıyla ilçe başkanlığı yapılabileceğinin canlı kanlı kanıtı da aslında aynı zamanda. Bu da mı olmadı?

E oldu işte, Çan’da var kendi lakabını bile kendi bulan bir Topuklu.

Efe değil, ama topuklu.

Bu hanımefendi avukat, muhalefet partisinin ilçe başkanı. Ancak kendisinden çamur at izi kalsın’dan başka pek bir gelişme göremedik.

“Usta yapana değil yaptırana denir” diyor kendisi. Bu zaten hiç olmadı!

Usta emek harcayandır, alınteri dökendir, sürekli öğrenen, öğreten en önemlisi haddini bilen, kapasitesinin farkında olandır. Yaptıran olsa olsa patron olur, öyle bir niyetiniz varsa şayet, sol görüşlü bir partide sizi pek barındıracaklarını sanmıyorum.

Ama barındırabilirler de, şimdi bir düşününce.. İlimiz ve diğer ilçelerimizdeki icraatlarınıza ve söylemlerinize de bakınca, terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına dahi kucak açmış isimler bünyenizde barınırken siz arada kaynarsınız diye düşünüyorum.

Aldığınız eğitimin size verdiği özgüveni insanları karalamak için, onlara hakaretler ya da içi boş tehditler savurmak için kullanmayınız Avukat hanım. Fatura dediniz, boş çıktı. Otel satışı dediniz, boş çıktı. Taş dediniz, patron olduğunuzu bile fark etmediniz.

Aa sahi, yakın geçmişte pilavcı başkan olarak anılan belediye başkanımıza da destek söylemleriyle, sahip çıkmayla gündeme gelmeye çalışmıştınız. Onların meyvesi olarakta sanıyorum kulislerde belediye başkanlığı hatta ve hatta milletvekiliği adaylığınızı konuşturarak algı operasyonu içerisine girmişsiniz.

Ümran hanım, siyasi açıdan mevcut geçmişinizi bizimle paylaşır mısınız? Sırf arkasına rüzgar aldı diye birileri milletvekili olmalı mıdır?

Adaylık süreciniz gerçekleşirse şimdiden başarılar ancak pek mümkün görünmüyor. Adaylık değil mümkün görünmeyen, başarı.

Göreve geldiğinizde size görev tanımınızı “A parti böyle yaparsa kötüle, B parti böyle yaparsa alkışla” şeklinde mi anlattılar bilmiyoruz. Ancak siyaset hizmet işidir. Gönül işidir. En önemlisi insanlık içindir, sadece kendi renkleriniz için değil.

Neyse Ümran hanım,

Önümüzde uzun uzun yıllar var, hayat inişli çıkışlıdır. Elbette memleketimizin ‘gelini’ olarak sizi de iyi yerlerde görmek bizi mutlu edecektir. Ama önce biraz iniş-çıkış.

Hizmetleri alkışlamayı da deneyin arada sırada, iyi olana kötü demek namert işidir!

Önümüz kış, taşlara oturmayın Ümran hanım. Üşütürsünüz.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pilavcı'nın, Çırağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı