Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 17:59 Bu haber 1161 kez okundu
 
RAMAZAN ÖNCESİ DENETİMLER SIKLAŞTI
YAŞAM Haberi
RAMAZAN ÖNCESİ DENETİMLER SIKLAŞTI

Ramazan Ayı öncesi rutin denetim ve kontrollerini arttıran Çan Belediyesi, ilçe genelindeki fırınlar, kasaplar, şarküteriler ve tatlıcılar gibi esnafları denetledi. Denetimlerde ağırlıklı olarak hijyen koşulları, çalışanların temizliği ve sağlık muayene cüzdanları hususlarında incelemeler yapıldı.
 
 
Çan Belediyesi Zabıta Ekipleri, vatandaşların sağlığı açısından büyük önem arz eden gıda üretim işletmelerine denetlemeler yaptı. Denetimlerde ağırlıklı olarak, işletmelerin ilgili kanun ve yönetmeliklere uygunluğu, genel hijyenlerine ve çalışma şartlarına bakıldı. Ayrıca işletmelerin çalışma ruhsatları, çalışan personelin ve iş yerlerinin genel durumları, kullanılan gıdaların muhafaza koşulları incelendi. Tüm gıda ürünlerinde son kullanma tarihlerinin geçmemiş ve orijinal ambalajların bozulmamış olmasına dikkat edildi. Denetim sürecinde genel olarak olumsuz koşullara rastlanmasa da eksiklikleri olduğu tespit edilen işletmelere ise gerekli uyarılarda bulunuldu.
 
 
Denetimlerle ilgili açıklama yapan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu; “Zabıta ekiplerimiz Ramazan Ayı öncesinde denetimlerini sıklaştırdı. Ayrıca Esnaflarımızın Çanlı hemşerilerimize sundukları hizmetin daha kaliteli bir şekilde devam etmesi için denetimlerimiz Ramazan Ayı boyunca da devam edecek…” dedi.
 
 
Çan Belediyesi zabıta ekiplerinin denetimleri Ramazan ayının önümüzdeki günlerinde de devam edeceği öğrenildi.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: RAMAZAN, ÖNCESİ, DENETİMLER, SIKLAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı