Haber Detayı
22 Aralık 2018 - Cumartesi 11:53 Bu haber 1038 kez okundu
 
SEKTÖR DEĞİŞİYOR, AMAN DİKKAT!
Ticaret Bakanlığı Bundan sonra devlet tarafından verilen gayrimenkul ...
- Haberi
SEKTÖR DEĞİŞİYOR, AMAN DİKKAT!

Ticaret Bakanlığı "Bundan sonra devlet tarafından verilen gayrimenkul sertifikasına sahip emlakçı olmadan kimse gayrimenkulünü satamayacak" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı'na ilişkin değerlendirmede bulundu.
Bakan”Bugün Türkiye'de dünyanın en iyi gayrimenkul yasası yapılmaya çalışılıyor. Dünyadaki tüm örnekler inceleniyor, bunlar ele alınıyor ve Türkiye için en iyisi oluşturulmaya çalışılıyor" dedi.

Bununla birlikte yapmış olduğumuz gayrimenkul yasası ile emlakçıların artık belirli bir sertifikaya sahip olacağını ve sorumluluklarının bulunacağını kaydederek, şunları söyledi: "Bu sertifika devlet tarafından verileceği için kişi emlakçı sorumluluk taşıyacak. Kimse kafasına göre bu işi yapamayacak. Değerlenmemiş hiçbir gayrimenkul satılmamalı ve bunun üzerinde çalışılıyor. Böylece gayrimenkulün gerçek değeri ortaya çıkacak ve her şey yasal olacak. Dolandırıcılığın ve yasal olmayan satıcıların önüne geçilecek, tüketicilerin mağduriyeti ortadan kalkacak, devletin vergi kaybı önlenecek. Biz hep emlakçıları konuşuyoruz ama konut sahipleri de yanlış yapabiliyor. Bundan sonra devlet tarafından verilen gayrimenkul sertifikasına sahip emlakçı olmadan kimse gayrimenkulünü satamayacak"

İlçemizde şu an sadece Alev Emlak ve Gayrımenkul'ün edindiği bu belge olmadan 2019 ocak ayından itibaren satışlar gerçekleşmeyecek, umarız diğer emlakçılarımız da konuya hassasiyet göstererek belgelerini edinirler, zira cezalar çok yüksek. Bizden söylemesi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEKTÖR, DEĞİŞİYOR,, AMAN, DİKKAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı