Haber Detayı
25 Kasım 2018 - Pazar 16:50 Bu haber 1892 kez okundu
 
Serkan Abi'nin Ardından..
Çan’ın ağır abilerindendi aslında Serkan abi. Aksiydi biraz, çabuk kızardı ve basardı kalayı, bazen el (!) işaretleriyle, bazen elinden hiç düşürmediği sade gazozdan üzerinize döktüğüyle. Bu çizgiyi asla geçmedi Serkan abi, Hepsi buydu, o da kızdığında.
- Haberi
Serkan Abi'nin Ardından..

Çan’ın ağır abilerindendi aslında Serkan abi. Aksiydi biraz, çabuk kızardı ve basardı kalayı, bazen el (!) işaretleriyle, bazen elinden hiç düşürmediği sade gazozdan üzerinize döktüğüyle. Bir de arabayla gezmeyi severdi, binerdi arabalara.

Bu çizgiyi asla geçmedi Serkan abi, Hepsi buydu. O da sinirlendirirsen. Kendiliğinden değil.

 

“Çak” derdik ya eskiden, onu yapardı. Çok severdi onu, bir de sade gazozu. Şimdilerde Çukur dizisinde izlediğiniz o karakterin biraz benzerini biz çok eskiden tanıdık aslında. Onun zihniyle ya da kendisiyle olan kavgasından dolayı ona acımaya kalktık, ne haddimizeyse..

‘Deli’ diyorlar ısrarla ve ısrarla bu insanlara.

Serkan abi sarıldı mı hiç size? O huzuru yaşadınız mı kendinizde? Bayram abiyle oturup sohbet ettiniz mi hiç? Rahmetli ‘Sinek’ hasan abinin kime ne zararı olmuş?

Hasibe abla da öyleydi.

Ama hemen hemen bütün Çan öcü gibi baktık,

Adama da,

Kadına da.

Hasan abi öldü, yangında öldü yangında. Ne işi vardı ki tek başına sobalı bir odada? Durumu belli değil miydi bu abimizin, ne olurdu ilgi gösterseydik.

Kokardı biraz, onu dert etmiş kendine herifçioğlu, sevmiyor Hasan Abi’yi.

Ağzına geleni söylerdi insan ayırmadan, hangimizde var o cesaret ve irade bi göstersenize bana?

Ulan adam dış dünyayla komple ilişkiyi koparmış, sen kokudan geçememişsin daha bu tarafa.

Bu insanlar bizim etrafımıza ve topluma verdiğimiz zararın 1’ini bile vermeden, kendi dünyalarında yaşamaya çalışıyorlar, hepsi o.

Evet, Hasan Abi’nin ölümü de bizim suçumuz.

Sağı solu odası derneği boku püsürü yok, Çan’ın suçu bu/bunlar. Sokaktaki arkadaşınla nasıl iletişim kuruyorsan, mahalle bakkalıyla nasıl konuşuyorsan bu insanlara farklı davranamazsın. Buna hakkın yok!

Zira bundan ötesi riyadır.

Hadi kalın sağlıcakla.

 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Serkan, Abi'nin, Ardından..,
Yorumlar
Haber Yazılımı