Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 15:31 Bu haber 2266 kez okundu
 
TOPLU TERAVİH NAMAZI KILINDI
GÜNDEM Haberi
TOPLU TERAVİH NAMAZI KILINDI

Çan Belediyesi 10. Ramazan Etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak yapılan, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay hoca ile stadyumda toplu teravih namazı kılma etkinliği bu sene de 9 Haziran Cumartesi günü Çan İbrahim Bodur Stadyumu'nda yapıldı.

Ayrıca bu sene bu etkinliğe ilk defa Umre çekilişi eklendi ve 3 kadın 3 erkek olmak üzere 6 kişi Umre'ye gitme hakkı kazandı.

Namaz için stadyuma gelenlere, üzerinde numaralar yazan kağıtlar verildi. Bu kağıtlar bir sandığa dolduruldu ve teravih namazının bitiminin ardından, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu tarafından noter huzurunda kura çekildi.

Kura çekiminin ardından kazanan 6 kişi, Çan Belediyesi tarafından Umre sezonu açıldığında Umre'ye götürülecek.

Toplu teravih namazı etkinliği, gelen vatandaşların çekilişe katılmasıyla başladı. Daha sonra, Çarşı Camii İmamı Mehmet Ali Barman ve Muhammed Camii İmamı Halit Aydın tarafından ilahiler okundu ve yatsı namazı vaktinin gelmesiyle okunan ezan ile birlikte namaza geçildi.

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay teravih namazını kıldırdı ve namazın ardından, Kadir Gecesi'nin feyzi hakkında bilgiler vererek, vatandaşların Kadir Gecesi'ni tebrik etti.

Daha sonra Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu konuşarak ; ''Bu etkinliği gelenek haline getirdik, her sene yapıyoruz, bu sene ek olarak Umre ziyareti de ekledik. Bu sene 6 kişiyi götüreceğiz, seneye inşallah 12 kişiyi götürürüz, bu etkinlikleri de yapmaya devam ederiz'' dedi.

Toplu teravih namazı, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu'nun Umre'ye gidecek kişileri belirleyecek kura çekiminin ardından kazanan kişilerle fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

Kazanan kişilerin, kutsal topraklara gidecek olmaktan doyalı duydukları mutluluk görülmeye değerdi. Kazananlardan birisi gözyaşlarına hakim olamayarak, ''En büyük hayalimdi, çok gitmek istiyordum, Allah başkanımızdan razı olsun'' dedi.

Toplu teravih namazına gelen vatandaşlara limonata ve hurma ikramı yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOPLU, TERAVİH, NAMAZI, KILINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı