Haber Detayı
21 Temmuz 2018 - Cumartesi 22:23 Bu haber 14544 kez okundu
 
YENİ TERMİK'TEN ÇIKAN DUMANLAR İSYAN ETTİRİYOR
YAŞAM Haberi
YENİ TERMİK'TEN ÇIKAN DUMANLAR İSYAN ETTİRİYOR

Yeni Termik adıyla bilinen ODAŞ'ın bacalarından gündüz vakti salınan dumanlar Çanlıları isyan ettiriyor.

Çan Çevre Derneği Başkanı Hamza Yıldız, bugün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla acı tabloyu gözler önüne serdi.

Yıldız, paylaşımında ''An itibari ile Çan'a giriş. Nasıl memnun ve mesut musunuz? Susmaya devam mı edeceksiniz. O zaman haktır ve müstehaktır bu şehre'' cümleleri ile isyan ederken, Çanlı vatandaşlar da bu paylaşımı görerek Yıldız'ın isyanına eşlik etti.

Bazı vatandaşlar, Çan'daki siyasileri sustuğu için eleştirirken, bazı vatandaşlar ise hava kirliliği yaratan duman paylaşımına mizahi ve ironik bir şekilde karşılık verdi.

Bazı vatandaşlar ise kamuoyu oluşturmak amaçlı fabrika önüne gidip tepki göstermek gerektiğini savunurken, herkesin kafasındaki sabit fikir ise Çan'ın artık yaşanmaz olduğuydu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çan Çevre Derneği Başkanı Hamza Yıldız, ''Çocuklarımız hastalandı ya sustuk ya da şehri terk ettik. Bir çok insanımızı kalp krizinden ve kanserden kaybettik sadece dua ettik. Zehir soluduk sustuk. Çan yavaş yavaş eriyip gidiyor. Cennetimizi cehenneme çevirdiler. Artık yeter deme zamanı gelmedi mi? Candan bile geçtik sevdan yüzünden ey şehr-i Çan'' ifadelerini kullandı.

 

Haberciniz17 ailesi olarak, ODAŞlı yetkilileri göreve, Çanlı vatandaşları da havasına suyuna sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİ, TERMİK'TEN, ÇIKAN, DUMANLAR, İSYAN, ETTİRİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı